مطمئنا کسی که امروزه با اینترنت سر و کار دارد ، با روش تبلیغات پاپ آپ (pop-up) آشنا شده است. پاپ آپ روش تبلیغاتی و پر در آمدی است که در این مقاله قصد داریم به بررسی دقیق حالت های مختلف آن بپردازیم.

پاپ آپ چیست؟

اولین سوالی که کاربران تازه کار با آن مواجه می شوند این است که پاپ آپ چیست؟ پاپ آپ به صفحاتی گفته می شود که هنگام ورود کاربر به یک سایت و کار با آن ، درون مروگر باز شده و به منظور تبلیغاتی برای فروش محصولات ، ارائه خدمات ، عضویت در خبرنامه ها و همچنین برای افزایش اعضای کانال تلگرام به صورت ممبر واقعی مورد استفاده قرار می گیرد. اما در واقع تعریف بهتر تبلیغات پاپ آپ در زندگی یک کاربر اینترنت ، چیزی جز صفحات آزار دهنده تبلیغاتی که هنگام کلیک در برخی سایت ها نمایش داده م یشوند نیست. تبلیغاتی که بعضا باعث تنفر کاربر از آن وب سایت میشود.

کد پاپ آپ که به محض کلیک کردن بر روی یک پنجره از وب سایت ، خارج از کنترل کاربر باز شده و باعث نمایان شدن پنجره های اضافی می گردد.

انواع پاپ آپ

پاپ آپ به دو صورت اپلیکیشنی و وب سایتی وجود دارد که خود پاپ آپ وب سایتی به دو صورت under pop-up و pop-up newtab  می باشد:

  • پاپ آپ وب سایتی

کاربرد پاپ آپ وب سایتی بیشتر برای تبلیغات خدمات و فروش محصولات فروشگاه های اینترنتی هست و از آن برای عضویت در خبرنامه های سایت یا خبرهای دیگر سایت و تخفیف ها و… نیز استفاده می شود.

همانطور که گفته شد دو نوع پاپ وب سایتی وجود دارد:

۱-: POP-UP UNDER

پاپ آندر به پنجره های پاپ آپی گفته میشود که در زیر صفحه فعلی مرورگر باز میشه که معمولا کاربر پس از تمام شدن کارش در اینترنت متوجه آن میشود. اگر به دنبال توضیح دقیق تری باشید باید گفت وقتی که کاربر در مرورگر خود وارد سایتی میشود که از این نوع تبلیغات پاپ آپ استفاده میکند .با اولین کلیک یک پنجره جدید در پشت صفحه فعلی ایجاد می گردد که حاوی تبلیغات خدمات و فروش محصولات و… است.

۲- پاپ نیوتب (NEW TAB):

پاپ آپ نیو تب نوعی از تبلیغات پاپ آپ است که در صفحه جدیدی از مرورگر باز می گردد، به عبارت دیگر هنگامی که کاربر در صفحه اینترنتی حاوی این نوع از پاپ آپ کلیک میکند، پاپ آپ مستقیما در صفحه جدیدی از مرورگر باز میشود و کاربر آن را مشاهده میکند.

  • پاپ آپ اپلیکیشنی

پاپ آپ اپلیکیشنی بر خلاف پاپ اپ وب سایتی زیاد برای تبلیغات محصولات و… مناسب نیست,  امروزه از پاپ آپ اپلیکیشنی بیشتر برای افزایش اعضای واقعی کانال تلگرام استفاده می شود.

مزایای پاپ آپ

البته پاپ آپ به خاطر مزیت هایی که دارد ، در این اواخر در ایران رواج خوبی داشته و علت آن این است که یک راه منبع درآمد برای وب مستران سایت و همچنین ادمین های وبلاگ ها است. همچنین خرید پاپ آپ ، یک روش سریع و تضمینی برای افزایش بازدید سایت و کاهش رتبه الکسا سایت به شمار می رود.