به طور معمول تمام وب سایت ها در سایت الکسا رتبه بندی شده و هم در داخل سایت الکسا و هم با استفاده از تولبار الکسا رتبه سایت قابل مشاهده است.

نوع رتبه بندی در سایت الکسا نسبت به وب سایت ها با توجه به یکسری عوامل است که می توان آنها را نام برد. همینطور عواملی همچون پاپ آپ موبایل و تبلیغات پاپ آپ می تواند بر کاهش رتبه الکسا تاثیر بگذارد.

سوالی که گاها پیش می آید این است که آیا الکسا با توجه به تعداد آی پی های ورودی هروب سایت رتبه بندی سایت ها را انجام می دهد؟

الگوریتم وب سایت الکسا در چندین سال پیش اینگونه بوده است که: هر سایتی که آی پی های ورودی بیشتری دارد از رتبه بالاتری برخوردار باشد.اما رفته رفته وب سایت الکسا دست به تغییراتی در الگوریتمش زد و تا حدودی رتبه بندی هایش را هوشمندانه تر کرد. آخرین الگوریتم الکسا بر اساس تعداد آی پی های ورودی هر سایت نسبت به موضوع آن سایت تنظیم شده است.

برای مثال یک سایت فیلم با ورودی روزانه ۵۰۰ آی پی ، رتبه ای در حدود ده هزار گرفته است و یک سایت ارائه دهنده خدماتی خاص با روزانه ۱۰۰ آی پی ورودی همان رتبه ده هزار را گرفته است.

این نوع رتبه بندی نشان میدهد که وب سایت الکسا توجه ویژه ای به موضوع فعالیت های هر سایت دارد و فقط بر اساس تعداد آی پی های ورودی هر سایت رتبه بندی نمی کند.البته لازم به ذکر است که رتبه بندی  در وب سایت الکسا در ارقام بالا اصلا دقیق نیست و روزانه ممکن است تغییرات زیادی بر روی آن اعمال شود.

آیا راهی برای پایین آوردن رتبه الکسا به صورت تقلبی وجود دارد؟

بسیاری از وب مستران در زمینه ی سئو به دنبال پایین آوردن رتبه الکسا میگردند. واضح است که با رعایت عوامل مخصوص سئو و بهینه سازی سایت به صورت دقیق و صحیح وب سایت میتوان ورودی بیشتری از گوگل دریافت کرد و در نتیجه شاهد بهبود رتبه الکسا باشیم. اما این نکته را نیز میتوان در نظر گرفت که رتبه الکسا را میتوان با استفاده از تبلیغات اینترنتی و پاپ آپ بهبود بخشید، حتی بدون سئو شدن سایت.

در این راستا تیم مجرب پاپ آپ اول شما را در زمینه ی تبلیغات پاپ آپ و همچنین بهبود رتبه الکسا شما یاری میکنند.