اکثر افراد فکر می کنند رتبه کشوری الکسا بهتر دلیل بر رتبه جهانی بهتر نسبت به سایت های دیگر است که می توان گفت این دیدگاه اشتباه است و امتیازدهی الکسا در سطح جهانی و کشوری به وب سایت ها متفاوت است!

اکثرا افراد فکر میکنند رتبه کشوری الکسا بهتر دلیل بر رتبه جهانی بهتر نسبت به سایت های دیگر است که میتوان گفت این دیدگاه اشتباه است و امتیازدهی الکسا در سطح جهانی و کشوری به وب سایت ها متفاوت است! هنگامی که به یک وب سایت از طرف الکسا رتبه داده میشود شما متوجه دو رتبه می شوید که یکی رتبه جهانیه سایت هست و دیگری رتبه کشوری که این دو هیچ ربتی به یکدیگر ندارند.صرفا همیشه رتبه جهانی سایت از رتبه کشوری آن یک عدد بزرگتر است.

در این مقاله قصد داریم ضمن بررسی تفاوت این دو رتبه به عامل موثر در کاهش رتبه الکسا از طریق خرید بازدید پاپ آپ بپردازیم.

با مجموعه ی پاپ آپ اول همراه باشید.

رتبه جهانی

سایت الکسا یک سایت آمارگیر است که فاکتورهایی مانند تعداد بازدید از وب سایت شما ، روزانه یک رتبه جهانی را برای سایت شما در نظر می گیرد. وب سایت شما هر چه براساس معیارهای رتبه بندی الکسا بازدید بیشتری داشته باشد، از رتبه جهانی بهتری برخوردار می شود. یعنی به طور مثال گوگل که رتبه ۱ جهان را در اختیار دارد ، دارای بازدیدکننده بیشتری نسبت به دیگر سایت های موجود در اینترنت می باشد.

رتبه کشوری

نسبت به موقعیت مکانی بازدیدکنندگان از وب سایت، الکسا یک یا چند رتبه کشوری به وب سایت شما اختصاص می دهد. به طور مثال بیشترین تعداد بازدیدکننده از سایت آپارات، از کشورهای ایران ، آلمان ، آمریکا ، انگلیس و هلند است. اما از آن جایی که غالب بازدیدکنندگان از ایران (بیش از ۸۴%) هستند که توانسته بعد از گوگل ، رتبه ۲ در ایران را به دست آورد. این رتبه بندی کشوری در ایران بدین معناست که بیشترین میزان بازدید کاربران ایرانی به ترتیب از گوگل ، آپارات ، دیجی کالا و ورزش ۳ صورت می گیرد.

اما وب سایت آپارات که در حال حاضر در رتبه ۱۲۴ جهانی است ، با داشتن تنها ۱٫۲ درصد بازدید از کشور هلند (آن هم به دلیل پروکسی های موجود) توانسته رتبه ۴۸ را در این کشور به خود اختصاص دهد. اما این تصور اشتباهی است که گمان کنیم به طور مثال ، سایت رتبه ۲۵ هلند ، قطعا جایگاه جهانی بهتری نسبت به آپارات دارد.

حال به رتبه آپارات در کشور آمریکا توجه کنید. با وجود رتبه ۱۲۴ جهانی ، آپارات در کشور آمریکا رتبه ۸۸۸ را دارد و این یعنی رتبه کشوری پایین تر از رتبه جهانی آپارات است.

در نهایت به تفاوت این دو رتبه آشنا شدیم و فهمیدیم ملاک های امتیاز دهی الکسا در این دو رتبه متفاوت است.

شما میتوانید با استفاده از بازدید پاپ آپ رتبه الکسای خود را کاهش دهید که این فقط یکی از مزایای پاپ آپ برای وب سایت شماست.

از دیگر مزایای پاپ آپ برای وب سایت شما میتوان به بیشتر دیده شدن شما و شناخته شدن  برند شما میشود که باعث رونق کسب و کار شما میشود و میتوانید به پیشرفت و گسترده شدن بازه ی کسب و کار شما میشود.

مجمووعه پاپ آپ اول شما را در این راه یاری می کنند تا سفارش تبلیغات پاپ آپ به رتبه الکسای بهتر نسبت به رقیبان خود پیدا کنید.