اهمیت تبلیغات در رونق کسب و کار اینترنتی یکی از مواردی است که بررسی درست و اصولی آن می تواند در بهبود شرایط کاری شما نقش اساسی ایفا کند. در این مقاله قصد داریم به نقش تبلیغات در پیشرفت کسب و کار آنلاین شما بپردازیم.

اهمیت تبلیغات در رونق کسب و کار اینترنتی

دو رویکرد اساسی که در رابطه با تبلیغات هست: یکی تاثیر کوتاه مدت و سریع است و دیگری خواستار تاثیر بلند مدت پیامشان در ذهن مخاطبین هستند. همین امر باعث ایجاد روش های مختلف در تبلیغات شده و اهمیت تبلیغات را بسیار افزایش داده است.

هدف اصلی تبلیغات این است که با کمترین هزینه بیشترین مخاطب جذب شوند که اگر با روش ها و اصول درستی این کار صورت گیرد باعث موفقیت در کسب و کار شما میشود.تیم پاپ آپ اول شما در راستای تبلیغات اینترنتی از طریق پاپ آپ یاری می کند.

نکته اصلی  که باید به آن توجه کرد این است که سعی نكنید همه چیز را برای همه فراهم كنید. هیچ كالا یا خدماتی وجود ندارد كه به درد همه بخورد.

اشتباهی که بسیاری از صاحب های كسب و كار به خصوص مدیران سازمان ها سعی می كنند انجام دهند این است که به همه بازارها دست پیدا كنند. اما حقیقت این است كه این روش كارساز ودرست نیست  و برای كسب كارهای كوچك می تواند فاجعه آمیز باشد.در نتیجه به جای اینكه فقط تلاش کنید تبلیغات پر تیراژ راه بیندازید ابتدا باید مخاطبان واقعی و خاص خود را پیدا كنید.

عنوان

عنوان، مهم ترین قسمت یک تبلیغ آنلاین و همینطور یک تبلیغ چاپی است و برای رسیدن به موفقت حیاتی است.میشود گف ۹۵ درصد از افراد فقط عنوان را میخوانند و اگر به اندازه کافی جذاب باشد کل آن مطلب را میخوانند.

روزانه هزاران تبلیغات پیش روی ما قرار می گیرد؛ تبلیغاتی مختلف از کالا و خدماتی که بسیاری از شرکت ها ارائه می دهند.

در دنیای امروز، دنیای تبلیغات موفق و گسترده است. به همین خاطر لازم است برای انجام تبلیغ، آن را به شکل صحیح انجام دهید. این امر باعث میشود بتوانید از هزینه ای که صرف تبلیغ خود کرده اید، نهایت استفاده را کرده و نتایج مورد نیاز را از آن به دست آورید.

توصیه های حرفه ای از تیم پاپ آپ اول

– نخستین قدم در موفقیت یک تبلیغ بالا بردن احتمال دیده شدن آن است. استفاده از تبلیغی که برای یک رادیوی بین المللی تهیه شده در یک رادیوی محلی موسیقی، نمی تواند  ایده خوبی باشد. در مورد علایق بازار هدف خود  (مانند ورزش، موسیقی، آشپزی و…)، جایی که به این علایق می پردازند (فرودگاه، باشگاه، خانه، ماشین و…) و نیز اینکه چطور آن را دوست دارند (روزنامه، رادیو و…) اطلاعات کسب کنید.تا زمانی که در مورد این مسائل اطلاعاتی نداشته باشید نمی توانید تبلیغی هوشمندانه درست کنید. در حقیقت پول خود را دور ریخته اید، بدون اینکه به هدف خود رسیده باشید.

– تا زمانی که ماهیت چیزی را که نمی خواهید بدانید، آن را به دست نمی آورید. این اصل هم در زندگی شخصی و هم تهیه تبلیغ، مؤثر است.اگر می خواهید مردم نسبت به تبلیغ شما عکس العملی نشان دهند، باید حتما هدف مشخصی داشته باشید. آیا هدف تان این است که به شما زنگ بزنند، به فروشگاه تان بیایند یا به وب سایت تان مراجعه کنند؟ هدف تان هر چه باشد، باید تمام عناصر تبلیغ را طوری درگیر آن هدف کنید که مشتریان متقاعد شوند آن هدف برآورده می شود.

فرض کنید هدف تان این است که مشتریان را جهت برقراری تماس رایگان ترغیب کنید.در این صورت مثلاً باید بگویید: «همین حالا با شماره تلفن تماس رایگان ما تماس بگیرید.» اهداف چندگانه می توانند باعث خدشه در ارائه تصویر شفاف از شرکت و سردرگمی مشتریان شوند و زمانی که مردم سردرگم شوند معمولا عملی انجام نمی دهند.

– اگر احتمالا از حداقل یک مزیت رقابتی برخوردار نیستید، بهتر است سریعا به فکر آن باشید. اگر مزیت رقابتی منحصر به فردی که بتوانید ارزشمندی آن را متذکر شوید ندارید و فقط به قیمت خود به عنوان یک مزیت رقابتی انحصاری تأکید می کنید، این کار باعث از دست دادن جایگاه تان خواهد شد، مگر اینکه واقعا یک قیمت انحصاری با ویژگی های بسیار برجسته داشته باشید. درواقع با توجه به فضای کاملاً رقابتی بازار حال حاضر که تقریباً در تمامی کسب و کارها وجود دارد، لازم است در راستای موفقیت در اندیشه ایجاد تفاوت نسبت به سایرین باشید.

– مشتریان شما، نگهبان و مراقب شما نیستند. آنها مسئول فروش، درآمد، نام تجاری و حسن شهرت شما هم نیستند. برای آنها فقط این مهم است که شما چگونه و با چه پیشنهادی به آنها فایده می رسانید. بنابراین جملات «ما …» را کنار بگذارید و به دنبال فروش فایده باشید. مردم در نهایت به دنبال دو چیز هستند؛ کسب لذت و دوری از درد. به مردم بگویید که محصول شما چه فایده هایی دارد که می تواند درد را از آنها بگیرد یا لذتی را به آنها هدیه کند. این مسئله را با لیست کردن خصوصیات و ویژگی های محصول اشتباه نگیرید.

برای مردم اینکه این خصوصیات محصول شما چه فایده ای را به طور خاص برای شخص آنها دارد خیلی مهم تر است از اینکه لیست ویژگی های محصول شما را بدانند. برای این کار ابتدا خصوصیات محصول را لیست کنید و سپس فایده هر یک را از دید مصرف کننده بنویسید (دفع درد یا کسب لذت). در ضمن مطالعات نشان داده اند که مردم به ترس از دست دادن چیزی (درد) بیشتر و بهتر پاسخ می دهند.

شما همینطور میتوانید با استفاده از تبلیغات پاپ آپ و خرید پاپ آپ ، کالا و خدمات خود را به کاربران اینترنتی نمایش دهید و باعث موفقیت در کسب و کار خود شوید. همینطور میتوانید باعث بهتر شناخته شدن برند خود و همینطور باعث بهبود رتبه الکسا وب سایت خود شوید. همچنین با کسب درآمد از پاپ آپ ، می توانید از طریق بازدیدکنندگان سایت خود درآمد به دست آورید و برای پیشرفت بیشتر سایت سرمایه گذاری کنید.

تیم پاپ آپ اول شما را در زمینه ی تبلیغات اینترنتی و پاپ آپ یاری مینماید.