نصب تولبار الکسا یکی از مواردی است که در کاهش رتبه الکسای سایت موثر بوده و می تواند باعث محاسبه دقیق ترافیک سایت توسط الکسا شود. در این مقاله قصد داریم با نحوه افزودن تولبار الکسا به مرورگرهای فایرفاکس و گوگل کروم آشنا شویم.

سایت الکسا یک آمارگیر می باشد و بر اساس اطلاعاتی که از سایت های مختلف دریافت می کند ، آن ها را رتبه بندی می کند. یکی از عواملی که باعث می شود الکسا بتواند اطلاعات سایت را به درستی و با دقت کامل بررسی نماید ، نصب تولبار الکسا بر روی مرورگر است. هرچه تعداد کاربران یک سایت که از تولبار استفاده می کنند بیشتر باشد ، باعث کاهش رتبه الکسا آن سایت می شوند.

هنگامی که کاربران سایت شما از این تولبار استفاده نمایند ، الکسا به وسیله آن ، اطلاعات ورودی و صفحات بازدید شده توسط این کاربران را با دقت بیشتری محاسبه کرده و همچین لینک ورودی آن ها به دست می آورد. این مسئله می تواند در کاهش رتبه الکسا سایت شما بسیار موثر باشد. حال با خرید پاپ آپ از سایت پاپ آپ اول ، می توانید کاربران زیادی که دارای تولبار الکسا بر روی مرورگرشان هستند را روانه سایت خود کنید.

بگذارید مثالی بزنیم. میدانیم که در حالت عادی و بدون ثبت سایت ، آمار سایت الکسا به صورت تقریبی و حدسی محاسبه شده و دقت لازم را ندارد. هنگامی که یک سایت در روز پذیرای تنها پنج مراجعه کننده (که دارای تولبار الکسا است) باشد ، الکسا این گونه درنظر میگیرد که ممکن است چیزی بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ کاربر بدون تولبار نیز از آن سایت بازدید نمایند.

حال اگر تعداد بازدیدکنندگان به همراه تولبار الکسا به ۲۰ نفر برسد ، الکسا بر اساس آمار تقریبی خود درنظر خواهد گرفت که چیزی در حدود ۴ برابر حالت قبل ، یعنی چیزی بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ بازدیدکننده از آن سایت دیدن می کنند.

پس طبیعی است که هرچه تعدادی بیشتری از کاربران سایت شما از تولبار الکسا استفاده نمایند ، هم باعث کاهش رتبه الکسا سایت شما شده و هم می توانید ورودی های بیشتری را از سایت های مختلف داشته باشید. چرا که الکسا همواره سایتی را که پیش از سایت شما بازدید شده به عنوان سایت ورودی دهنده در نظر گرفته و تنها از راه ثبت سایت در الکسا یا نصب تولبار امکان بررسی و محاسبه دقیق این ورودی ها وجود دارد.

نکته دیگری که استفاده از تولبار را برای ما مفید می سازد این است که می توانید به سرعت و بدون نیاز به مراجعه به سایت الکسا ، از رتبه ، تعداد لینک ، سایت های مشابه و سرعت سایت هایی که از آن ها دیدن میکنیم مطلع شویم. با کلیک بر روی عنوان سایت موجود در تولبار نیز می توانیم صفحه الکسا مربوط به آن سایت ها را مشاهده کنیم.

 

البته در این میان نکته ای که باید مدنظر قرار دهید این است که الکسا تولبار خود را تنها برای مرورگرهای دسکتاپ گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس (که امکان نصب extension بر روی آن ها وجود دارد) ارائه نموده است.

نحوه نصب تولبار الکسا بر روی مرورگر

به منظور نصب افزونه بر روی مرورگر فایرفاکس به روش زیر عمل کنید:

۱- ابتدا وارد صفحه الکسا تولبار شده و بر روی دکمه Install Alexa Browser Extension کلیک نمایید.

۲- پس از آن صفحه ای حاوی قوانین و مقررات الکسا در مورد نصب تولبار را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر روی دکمه Accept and Install ، مراحل نصب را ادامه دهید.

۳- حال یک پیغام برای شما نمایش داده می شود که از شما می پرسد آیا اجازه نصب تولبار بر روی مرورگر خود را می دهید یا خیر؟ با انتخاب گزینه Allow ، دانلود افزونه شروع می شود.

۴- در نهایت و پس از اتمام دانلود ، یک پیغام برای شما نمایش داده شده و اطلاعاتی در مورد دسترسی های این تولبار ارائه می دهد. با انتخاب گزینه Add و پس از آن OK، این افزونه به قسمت extension های مرورگر شما اضافه می شود.

 

در صورتی که بعد از نصب ، تولبار به بخش نوارابزار مرورگر شما اضافه نشد بایستی به روش زیر عمل کنید:

بر روی گزینه سه خط در بالا و سمت راست مرورگر کلیک کرده تا تنظیمات فایرفاکس برای شما نمایان شود. با انتخاب گزینه …Customize ، لیستی از امکانات مرورگر را مشاهده می کنید. با کلیک و درگ تولبار الکسا به بخش نوارابزار ، آن را به صفحه خود اضافه نموده و در نهایت بر روی دکمه Done در پایین صفحه به منظور تائید تغییرات کلیک کنید.

 

برای نصب این افزونه بر روی گوگل کروم نیز مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- مانند حالت قبل ، ابتدا وارد صفحه الکسا تولبار شده و بر روی دکمه Install Alexa Browser Extension کلیک نمایید.

۲- حال وارد صفحه وب استور گوگل می شوید که یک سایت مخصوص تمامی extension های نوشته شده برای مرورگر گوگل کروم می باشد. در این صفحه پنجره مربوط به تولبار الکسا برای شما باز شده است. با کلیک بر روی دکمه Add to Chrome ، تولبار را نصب نمایید.

۳- پس از آن پیغامی برای شما نمایان شده که از شما اجازه نصب افزونه را میخواهد. بر روی دکمه Add extension کلیک کنید.

۴- سپس دانلود تولبار شروع شده و به صورت خودکار به بخش نوارابزار مروگر افزوده می شود.

۵- با کلیک بر روی آیکن مربوط به تولبار ، وارد صفحه ای می شوید که برای فعالسازی آن از شما اجازه می خواهد. برای این کار کافیست روی گزینه Accept and Enable کلیک نمایید. در صورت لزوم نیز می توانید اطلاعات شخصی خود را در صفحه باز شده الکسا وارد نمایید و روی دکلمه submit کلیک کنید.

 

منبع: کلیک اول