داشتن یک آمارگیر بر روی سایت ، از جمله مواردی است که می تواند در تجزیه و تحلیل بازدیدکنندگان سایت شما ، نقش مهم و اساسی ایفا کند. در این مطلب قصد داریم به بررسی بهترین آمارگیرهای موجود بپردازیم.

امروز میخواهیم درباره آمارگیر سایت برای شما توضیحاتی دهیم. اگر شما یک مدیر سایت هستید ، قطعا به دنبال رسیدن به اهداف خود از طریق سایت می باشید. این اهداف می تواند کسب درآمد ، فروش محصول و یا خدمات و … باشد. فارغ از هر هدفی که به خاطر آن اقدام به ایجاد وب سایت نموده اید ، نصب یک آمارگیر بر روی سایت شما می تواند باعث کسب اطلاعات بیشتر از کاربران و اخد تصمیمات بهتر جهت رسیدن به موفقیت باشد.

از ابزارهای مهم برای وب مستران و دارندگان وب سایت ها ، آمارگیر سایت می باشد که اطلاعات دقیقی از بازدیدکنندگان سایت خود به آنها می دهد.

آمارگیر سایت ، یک انتخاب ضروری

برای اینکه وب مستران آمار کاملی از بازدیدکنندگان سایت خود و وضعیت آنها داشته باشد نیازمند ابزارهای آمارگیر سایت هستند که برروی وب سایتتان نصب شود و آمار جامع و کاملی روند کاری سایت خود دریافت میکنید. عواملی زیادی در موفقیت سایت وجود دارد که از مهمترین آن میتوان به افزایش بازدید سایت نام برد که تاثیر مثبتی در کاهش رتبه الکسا سایت شما میگذرد و باعث بهبود کسب و کار شما میشود که این امر میشود با تبلیغات پاپ آپ صورت بگیرد.

مجموعه پاپ آپ اول شما را در این زمینه راهنمایی میکنند تا با خرید پاپ آپ رتبه الکسای خود را کاهش دهید. همچنین می توان با داشتن بازدید کننده هایی در سایت خود از سیستم کسب درآمد از پاپ آپ کنید و برای خود درآمد زایی کنید.

هنگامی که بازدید کننده های سایت شما افزایش یابد به ابزاری نیاز دارید تا یکسری اطلاعات دقیقی از صفحات بازدید شده توسط کاربران ،  پلتفرم مورد استفاده توسط کاربران ، مدت زمان حضور هر کاربر و همینطور سایت های منبع و لینک دهنده به سایت شما به دست آورید. ابزارهای مختلف و رایگانی برای نمایش این آمارها وجود دارد اما نکته ای که باید مد نظر قرار بگیرد این است که استفاده از چندتا از این ابزارها باعث کندی سایت شما میشود و شما باید حداکثر یکی از این ابزار ها را مورد استفاده قرار دهید.

گوگل آنالیتیکس Google Analytics

گوگل آنالیتیکس یکی از بهترین ابزارهای آمارگیر به حساب می آید که امکاناتی را در اختیار وب مستران قرار میدهد که به چند نمونه ی آن اشاره میکنیم:

  • تقسیم بندی کاربرها بر اساس نوع مرورگر , پلتفرم , نوع سیستم عامل , کشور دستگاه استفاده شده
  • کنترل منابع ارسال کاربر به سایت (سایت های لینک دهنده)
  • بیشترین صفحات بازدید شده توسط کاربران
  • بررسی زمان حضور کاربر در سایت Time on Page
  • میزان نرخ پرش کاربران یا به اصطلاح Bounce rate
  • کنترل وضعیت و تعداد کاربر ورودی

GoingUP

ابزار دیگری به اسم Going UP وجود دارد که ترکیب آمارگیر و چند ابزار سئو هست که غیراز آمار که از سایت شما میدهد , تک تک صفحات سایت شما را از نظر محتوی و مشکلات احتمالی بررسی کرده و ایرادات موجود احتمالی را برطرف کنید.

StatCounter

این ابزار به مدیرسایت اجازه می دهد تا ۲۵۰ هزار بازدید در ماه را به صورت رایگان آنالیز کند. این تعداد برای سایت های کوچک تا متوسط مناسب می باشد. این آمارگیر برای مرور تعداد بازدید صفحات سایت کاربرد دارد و امکانات کنترل دقیق وضعیت کاربران در سایت شما را ندارد.

AWStats

این ابزار آمارگیر به صورت رایگان و متن باز (Open Source) ارائه میشود و به صورت سمت سرور (Server Side) فعال است. از همین رو نیازی به تغغیر در کدهای وب سایتتان نیست.

Piwik

Piwik ابزار بسیار قدرمندی برای آمارگیری از سایت است که به صورت متن باز هست .این ابزار به صورت یک نرم افزار روی هاست خودتان نصب میشود و تمامی آمار سایت را در اختیار شما قرار می دهد . Piwik تقریبا تمامی امکانات گوگل آنالیتیکس را دارد و برای افرادی مناسب است که علاقه مند هستند اطلاعات آماری سایت فقط در اختیار خودشان باشد.

نکته ای که باید همیشه مد نظرمان قرار بگیرد این است که تعداد بازدید کنندگان از سایت شما نکته ی بسیار مهمی برای شما است.شما میتوانید با خرید بازدید پاپ آپ این بازدیدکنندگان را برای خود بدست آورید ووب سایت خود را به نمایش کاربران اینترنتی قرار دهید. همچنین با داشتن بازدیدکننده از سایت شما میتوانید کسب درآمد از پاپ آپ کنید و منبع درآمدی برای شما میشود.

مجموعه پاپ آپ اول شما را در این راه یاری میکنند.